Strona Główna24.05.2018 07:41:56

Praca
Obywatel oraz Znawca Regionu
Wiosenna Wyprawa Zuchów

WIOSENNA WYPRAWA ZUCHÓW - ZDOBYWAMY SPRAWNOŚĆ "EKOLUDEK"

ORGANIZATOR:
Hufiec ZHP Sierpc, 9 GZ ?Wesołe Skrzaty?
Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Gozdowie

TERMIN I MIEJSCE
05.06. 2018
Park oraz teren przy Szkole Podstawowej w Gozdowie

Wpisowe:
4 zł Zgłoszenia i wpisowe dokonane na Jesienną Wyprawę Zuchów są nadal aktualne. Zgłoszenia dotyczą nowych uczestników i będą przyjmowane w biurze Komendy Hufca Sierpc ul. Braci Tułodzieckich 9
(Tel. 24 275 24 03) Wraz z wpłatą do 25 maja 2018 r.

CELE WIOSENNEJ WYPRAWY ZUCHÓW:
- integracja gromad zuchowych
- zmotywowanie zuchów do ochrony przyrody i zachowań proekologicznych
- rozwijanie troski o zasoby przyrody
- wzrost wiedzy na temat ochrony przyrody oraz działań jakie mogą podejmować dzieci by troszczyć się o zagrożone gatunki roślin i zwierząt
- zdobycie sprawności ?ekoludek?
- współpraca w gromadzie
- zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas zabawy oraz przestrzeganie właściwego zachowania w parku

ZADANIA DLA GROMAD PRZED WYPRAWĄ:
- Zuchy przygotują okrzyk lub rymowankę dotycząca ochrony rośliny lub zwierzęcia
- Każda gromada uczestniczy w grze terenowej podczas, której realizuje zadania dotyczące wiedzy z zakresu ochrony przyrody w Polsce
- Przypomnienie zasad właściwego zachowania podczas pobytu w parku

PRZEBIEG JESIENNEJ WYPRAWY
1. Zbiórka przybyłych gromad, powitanie
2. Prezentacja Gromad
3. Wyprawa do parku, udział w grze terenowej
4. Wręczenie dyplomów, sprawności
5. Posiłek ( każda gromada przywozi z sobą kiełbaskę dla uczestników)
6. Zakończenie imprezy

REGULAMIN OPRACOWAŁA
phm. Iwona Pawłowska
Zuch Harcerz Instruktor Polak

W dniu 13 kwietnia 2018 r. odbył się w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelicach, XXIV Hufcowy Przegląd Twórczości Zuchów i Harcerzy. W tym roku impreza wpisana była w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego. Rok 2018 został ogłoszony przez polski parlament ?Rokiem Harcerstwa?. Przegląd odbył się pod hasłem ? Zuch, Harcerz, Instruktor POLAK?. Artyści prezentowali na scenie 2 piosenki, o tematyce zuchowej, harcerskiej, turystycznej oraz piosenkę, pieśń o charakterze patriotycznym. Występy oceniało jury w składzie: ks. Franciszek Kuć -proboszcz parafii Bonisław, muzyk, kompozytor; Agnieszka Olszewska - Dyrektor Publicznego Przedszkola w Gozdowie, Alicja Łukaszewska - nauczyciel jęz. angielskiego oraz Waldemar Lewandowski - Dyrektor Szkoły Muzycznej YAMAHA. Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż poziom artystyczny wszystkich wykonawców był bardzo wysoki i wyrównany. Do konkursu stanęło 10 gromad zuchowych oraz 6 drużyn harcerskich i starszoharcerskich. Swoją obecnością zaszczycili nas: Dariusz Kalkowski - Wójt Gminy Gozdowo, Grzegorz Ratkowski - Przewodniczący Rady Gminy Gozdowo, Bogumiła Żórawska - Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Gozdowie, Zuzanna Bońkowska phm. - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gójsku.
Klasyfikacja końcowa Przeglądu:
Pion zuchowy:
I m - 10 GZ "Złociste Promyki" z Bożewa
II m - 14 GZ "Radosne Stokrotki" z Lelic
III m - 9 GZ "Wesołe Skrzaty" z Gozdowa
Wyróżnienie - 11 GZ "Wesołe Niezapominajki" z Ligowa
Wyróżnienie - 4 GZ "Wesołe Misie" z Sierpca
Wyróżnienie - 2 GZ ?Radosne Misie" z Gójska
Pion Harcerski:
I m - 4 DH z Rościszewa
I m - 7 WDH z Gójska
II m - 14 DH z Gozdowa
II m - 1 DH z Sierpca
III m - 16 DH z Lelic
III m - 2 DH "Wataha" z Mochowa
Serdeczne podziękowania należą się pwd. Annie Mańkowskiej oraz phm. Iwonie Bogdańskiej za przygotowanie organizacyjne przeglądu oraz hm. Jadwidze Lisickiej za pion kwatermistrzowski. Dziękujemy Krzysztofowi Jóźwiakowi, dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Lelicach, za gościnne przyjęcie uczestników przeglądu.
Do zobaczenia na jubileuszowym XXV Hufcowym Przeglądzie Twórczości Zuchów i Harcerzy.
KH

XXIV HPTZiH galeria zdjęć