Strona Główna23.04.2018 00:09:05

Zuch Harcerz Instruktor Polak

W dniu 13 kwietnia 2018 r. odbył się w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelicach, XXIV Hufcowy Przegląd Twórczości Zuchów i Harcerzy. W tym roku impreza wpisana była w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego. Rok 2018 został ogłoszony przez polski parlament ?Rokiem Harcerstwa?. Przegląd odbył się pod hasłem ? Zuch, Harcerz, Instruktor POLAK?. Artyści prezentowali na scenie 2 piosenki, o tematyce zuchowej, harcerskiej, turystycznej oraz piosenkę, pieśń o charakterze patriotycznym. Występy oceniało jury w składzie: ks. Franciszek Kuć -proboszcz parafii Bonisław, muzyk, kompozytor; Agnieszka Olszewska - Dyrektor Publicznego Przedszkola w Gozdowie, Alicja Łukaszewska - nauczyciel jęz. angielskiego oraz Waldemar Lewandowski - Dyrektor Szkoły Muzycznej YAMAHA. Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż poziom artystyczny wszystkich wykonawców był bardzo wysoki i wyrównany. Do konkursu stanęło 10 gromad zuchowych oraz 6 drużyn harcerskich i starszoharcerskich. Swoją obecnością zaszczycili nas: Dariusz Kalkowski - Wójt Gminy Gozdowo, Grzegorz Ratkowski - Przewodniczący Rady Gminy Gozdowo, Bogumiła Żórawska - Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Gozdowie, Zuzanna Bońkowska phm. - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gójsku.
Klasyfikacja końcowa Przeglądu:
Pion zuchowy:
I m - 10 GZ "Złociste Promyki" z Bożewa
II m - 14 GZ "Radosne Stokrotki" z Lelic
III m - 9 GZ "Wesołe Skrzaty" z Gozdowa
Wyróżnienie - 11 GZ "Wesołe Niezapominajki" z Ligowa
Wyróżnienie - 4 GZ "Wesołe Misie" z Sierpca
Wyróżnienie - 2 GZ ?Radosne Misie" z Gójska
Pion Harcerski:
I m - 4 DH z Rościszewa
I m - 7 WDH z Gójska
II m - 14 DH z Gozdowa
II m - 1 DH z Sierpca
III m - 16 DH z Lelic
III m - 2 DH "Wataha" z Mochowa
Serdeczne podziękowania należą się pwd. Annie Mańkowskiej oraz phm. Iwonie Bogdańskiej za przygotowanie organizacyjne przeglądu oraz hm. Jadwidze Lisickiej za pion kwatermistrzowski. Dziękujemy Krzysztofowi Jóźwiakowi, dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Lelicach, za gościnne przyjęcie uczestników przeglądu.
Do zobaczenia na jubileuszowym XXV Hufcowym Przeglądzie Twórczości Zuchów i Harcerzy.
KH

XXIV HPTZiH galeria zdjęć
Wielkanoc 2018
Kurs Kierowników i Wychowawców 2018
Instruktor Godny Naśladowania 2018

Dzień Kobiet 2018
XXIV PTZiH 2018

Regulamin w rozwinięciu.
Obóz Harcerski 2018
Informacja dla drużynowych w sprawie obozu harcerskiego.

W dniach od 25.06-01.07.2018 r. odbędzie się obóz harcerski na Stanicy Harcerskiej" Nasz Dom" w Słupi. W obozie mogą uczestniczyć zuchy i harcerze z Hufca ZHP Sierpc , którzy mają opłacone składki harcerskie. Koszt obozu wynosi 160 zł. od uczestnika. Zgłoszenia i wpłaty można dokonać w dwóch ratach :
- I rata 80zł. do 10 kwietnia,
- II rata 80 zł. do 10 maja.
Bardzo prosimy o terminowe zgłoszenia i wpłaty.

Komenda Hufca ZHP Sierpc
DMB 2018
Zbiórka Wigilijna

Zapraszamy wszystkich Instruktorów i Przyjaciół Hufca ZHP Sierpc na Zbiórkę Wigilijną. Spotkanie odbędzie się 18 grudnia 2017 r. w sali konferencyjnej Domu Nauczyciela w Sierpcu. Początek godz. 16.00.

Komenda Hufca ZHP Sierpc
Strona 1 z 28 1 2 3 4 > >>