Strona Główna18.06.2018 00:12:58 
 
Nawigacja
Strona Główna
1 procent
Władze Hufca
Rozkazy
Bohater Hufca
Stanica "Nasz Dom"
Nasi Sponsorzy
Galeria foto
Pliki do pobrania
Drużyny meldują ...
Linki
Kontakt
Godziny pracy biura
POGODA
Ewidencja ZHP
Przekaż 1 % dla ZHP


Przekaż 1 % dla ZHP
HKSI
Hufcowa Komisja Stopni InstruktorskichSierpc PomoRZe

Sierpc PomoRZe - pomoc ofiarom wichurTydzień temu przez Pomorze przeszły wichury, które zabrały życie 5 osób, ale pozostawiły bez prądu, wody i dróg dojazdowych tysiące domów, dziesiątki tysięcy mieszkańców. Przywracanie elektryczności i drożności dróg zajmie tygodnie.
Nasz powiat: władze miasta i gmin, harcerze Hufca ZHP Sierpc i wolontariusze Fundacji DAM-siebie organizują zbiórkę darów dla ofiar, ale też dla strażaków i ochotników. Od czwartku do niedzieli zbieramy pod supermarketami, sklepami budowlanymi i w budynku stadionu dary, które w poniedziałek zawieziemy potrzebującym.
W tej fazie akcji pomocowej potrzebne są: woda, konserwy mięsne i warzywne, środki czystości, świece, baterie, latarki, rękawice robocze, plandeki i folie, a także łańcuchy, prowadnice i smary do pił spalinowych dobrych marek oraz agregaty prądotwórcze małej mocy dla odciętych gospodarstw domowych.

INFORMACJA
Na pierwszym turnusie (4-18.07.2017r.) obozu "Pogodne Lato" w Stanicy Harcerskiej "Nasz Dom" w Słupi przebywały dzieci i młodzież z powiatu wyszkowskiego, szydłowieckiego i sierpeckiego, razem 102 osoby. Realizowaliśmy program oparty na metodyce harcerskiej pod tytułem "Wsiąść do pociągu" oraz program profilaktyczny. 14 lipca na jeziorze Urszulewskim zorganizowane zostały ćwiczenia w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". W ćwiczeniach przeprowadzonych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej i Komendę Powiatową Policji w Sierpcu wzięła udział 45 osobowa grupa. Dzieci poznały zasady udzielania pierwszej pomocy tonącemu oraz bezpiecznego wypoczynku nad wodą.
Bardzo dziękuję:
- uczestnikom obozu za aktywny udział w zajęciach programowych, wzorowe pełnienie służby, przestrzeganie regulaminów obowiązujących w Stanicy Harcerskiej, za uśmiech i miłe słowa;
- druhnie Ani zastępcy komendanta ds. programowania oraz drużynowym za odpowiedzialność, kulturalną i profesjonalną pracę, za serce i wyrozumiałość;
- kadrze gospodarczej za obsługę, życzliwe słowo, uśmiech i za wyśmienite posiłki.
Czuwaj!
Komendantka pierwszego turnusu.


Galeria zdjęć
Ogłoszenie

Uwaga !!! Ważne !!!Z przyczyn niezależnych od Hufca ZHP Sierpc, zmieniły się terminy turnusów obozów w Stanicy Harcerskiej "Nasz Dom" w Słupi. Wszystkie turnusy ( poza harcerskim) będą rozpoczynały się o 1 dzień później. Podaję aktualne terminy turnusów:
I turnus - 04.07.17 r. - 18.07.17 r.
II turnus - 18.07.17 r. - 01.08.17 r.
III turnus - 01.08.17 r. - 15.08.17 r.


KH SierpcKomenda
Hufca ZHP Sierpc
Informacja

Uczestnicy obozu harcerskiego


Przyjazd i zakwaterowanie uczestników obozu harcerskiego "Wyzwolić Energię" do godziny 10.00 w dniu 26.06.2017 r. (poniedziałek).
Odjazd uczestników - 1.07.2017 r. ( sobota) w godz. 11.00 - 12.00.

Dojazd i odjazd uczestników we własnym zakresie.

KH

Ogłoszenie

Kadra obozów w SłupiPrzypominam, że członkowie kadry obozów w Słupi muszą mieć aktualną książeczkę zdrowia lub zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do pracy na obozie ( do pracy z dziećmi ) lub inny właściwy zapis. Studenci muszą mieć zaświadczenie z uczelni o statusie studenta a pracujący nauczyciele i pracownicy placówek oświatowych - zaświadczenie z pracy. Wszyscy muszą posiadać również aktualne zaświadczenie o niekaralności z KRK ( nie dotyczy pracowników zakładów pracy, w których wymagana jest niekaralność np. szkoła ).

KH
Ogłoszenie

Informacja dla drużynowych


9 czerwca tj. ( piątek ) o godz. 16.00 w hufcu, odbędzie się spotkanie organizacyjne drużynowych przed obozem harcerskim. Zostanie omówiony program obozu, przydział zadań i lista rzeczy, które powinniśmy zabrać ze sobą na obóz. Obecność drużynowych obowiązkowa.Komenda
Hufca ZHP Sierpc
Kurs wychowawców i kierowników wypoczynku 2017
KURS dla KANDYDATÓW na WYCHOWAWCÓW WYPOCZYNKU
KURS dla KANDYDATÓW na KIEROWNIKÓW WYPOCZYNKU

W imieniu Chorągwi Mazowieckiej ZHP zapraszamy pełnoletnich instruktorów i członków ZHP, a także pełnoletnie osoby niezrzeszone w ZHP (wymóg pełnoletniości wynika z art. 92p ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2016 r. poz. 1943, z późn. zm.) na kurs dla kandydatów na wychowawców wypoczynku (KWK) oraz kurs dla kandydatów na kierowników wypoczynku (KKW).

WIOSENNA WYPRAWA ZUCHÓW 2017
WIOSENNA WYPRAWA ZUCHÓW - ZDOBYWAMY SPRAWNOŚĆ "SPORTOWIEC"


Galeria zdjęć


WIOSENNA WYPRAWA ZUCHÓW
WIOSENNA WYPRAWA ZUCHÓW
ZDOBYWAMY SPRAWNOŚĆ


"SPORTOWIEC"


Organizator:
Hufiec ZHP Sierpc, 2 GZ ?Radosne Misie? w Gójsku
Termin i miejsce:
19.05.2017 r. ZSO W GÓJSKU (boisko lub sala sportowa). Rozpoczęcie Wiosennej Wyprawy Zuchowej o godz. 9.30, planowane zakończenie około godziny 13.00.

Regulamin opracowała:
pwd. Anna Bednarska
dh Anna Kamińska
Wpisowe: 5 zł.
Zgłoszenia będą przyjmowane w biurze Komendy Hufca Sierpc ul. Braci Tułodzieckich 9 (tel. 24 275 24 03) wraz z wpłatą do 8 maja 2017 r.

CELE WIOSENNEJ WYPRAWY ZUCHÓW:
? integracja gromad zuchowych
? zmotywowanie zuchów do uprawiania sportów
? rozwijanie sprawności fizycznej zuchów
? wzrost wiedzy na temat zdrowego stylu życia
? zdobycie sprawności zespołowej ?sportowiec?
? współpraca w gromadzie
? zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas zabawy

ZADANIA DLA GROMAD PRZED WYPRAWĄ:
- Zuchy przygotowują piosenkę lub pląs do zaprezentowania się i okrzyki dopingujące zawodników.
- W każdej konkurencji bierze udział 6 zuchów. Prosimy o wcześniejsze ustalenie składu ?6? i sprawną wymianę zawodników
- Zuchy obowiązuje strój sportowy.
- Każda gromada przywozi ze sobą kiełbaski na ognisko.
PRZEBIEG WIOSENNEJ WYPRAWY ZUCHOWEJ:
1. Zbiórka przybyłych gromad, powitanie.
2. Prezentacja Gromad.
3. Sportowe zmagania zuchów. Zdrowa rywalizacja, doping przez okrzyki widowni.
4. Wręczenie dyplomów, sprawności oraz słodkich upominków.
5. Zabawy przy ognisku, pieczenie kiełbasek.
6. Zakończenie imprezy.

PROPOZYCJE SPORTOWYCH ZABAW DLA ZUCHÓW:

1. Wyścig kretów?. Drużyny ustawione w równych szeregach . Odstępy między dziećmi na długość ramion, nogi w szerokim rozkroku . Ostatnia osoba przechodzi pomiędzy nogami tworzącymi tunel i ustawia się jako pierwsza na początku rzędu. Wygrywa ten rząd , którego pierwszy zawodnik powtórnie stanie na początku rzędu.

2. ?Sztafeta kangurów? Szóstki ustawiają się w rzędach na linii startu. Pierwsze zuchy w rzędach układają sobie balonik między kolanami. Na sygnał zuchy skokami obunóż, tak aby balonik nie wypadł, poruszają się do półmetka. Jeśli balonik wypadnie, to zuch musi zatrzymać się, cofnąć trzy kroki, włożyć balonik między kolana i kontynuować skoki. Po minięciu linii półmetka bierze balonik w ręce i biegiem wraca na linię startu, gdzie przekazuje balonik następnemu zuchowi. Tak kolejno wszystkie zuchy z szóstki, skokami kangura, pokonują bieg z balonikiem. Wygrywa szóstka, której zuchy najszybciej ukończą sztafetę.

3. ?Strzały do bramki? Każdy zawodnik danej drużyny oddaje strzał do bramki umieszczonej w odległości 5 m od linii strzału. Drużyna zdobywa tyle punktów, ile strzeli goli.
4. ?Skoczki? Szóstki stoją w rzędzie jeden za drugim. Każdy kładzie lewą rękę na lewym ramieniu osoby stojącej przed nim, podnosi prawą nogę zgiętą w kolanie (do tyłu), chwyta prawą ręką kostkę prawej stopy osoby stojącej przed nim. Na słowo "start" drużyna skacze zgodnie do przodu. Należy jak najszybciej przebyć odległość 15-30 metrów. Gdy ostatnia osoba przekroczy linię mety wyłącza się czas. Jeżeli komuś opadnie noga to drużyna zaczyna od początku.
5. ?Jestem zręczny? Zawodnicy siedzą w rzędzie na linii startu. Przy pierwszym zawodniku leży piłka koszykowa. Na sygnał prowadzącej, pierwszy zawodnik toczy piłkę slalomem po wyznaczonym torze w obie strony.
6. ? Bieg ze skakanką? Pierwszy zawodnik skacze przez skakankę do półmetka , tam ją zostawia i wraca do swojej drużyny ustawiając się na jej końcu. Kolejny zawodnik biegnie do półmetka , bierze skakankę i skacząc przez nią wraca do swojej drużyny. Kolejni zawodnicy powtarzają czynności poprzedników.

Z harcerskim pozdrowieniem
"Czuwaj"

Wielkanoc 2017
Piesek

HAL 2017 - Praca.
Strona 4 z 28 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Nasz profil na FB


Hufiec ZHP Sierpc jest już na Facebooku
Linki


Stanica Harcerska "Nasz Dom" w Słupi


Stanica Harcerska Nasz Dom w Słupi zaprasza na OBOZY, BIWAKI, KOLONIE POD NAMIOTAMI

Copyright © Hufiec ZHP Sierpc 2007-2018
1100472 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.13 © 2003-2005 | Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: