Strona Główna27.07.2017 06:33:02

Drużynowy roku 2016
Podsumowanie klasyfikacji aktywności
gromad i drużyn harcerskich i starszoharcerskich
Hufca ZHP Sierpc im. Janusza Korczaka w roku harcerskim 2015/2016

Pion Zuchowy

I miejsce - 14 GZ "Radosne Stokrotki" z SP w Lelicach, drużynowa dh. Anna Mańkowska
- 4 GZ "Wesołe Misie" z SP nr 3 w Sierpcu, drużynowa hm. Małgorzata Sajewska
II miejsce - 2 GZ "Radosne Misie" z Gójsk, drużynowa pwd. Anna Bednarska

III miejsce - 11 GZ "Wesołe Niezapominajki" z Ligowa, drużynowa hm. Ewa Jankowska

TYTUŁ "DRUŻYNOWY ROKU 2016" PIONU ZUCHOWEGO ZDOBYŁY:
DH. ANNA MAŃKOWSKA I HM. MAŁGORZATA SAJEWSKA

Pion Harcerski

I miejsce - 16 DH "Przyjaciele" z SP w Lelicach, drużynowa phm. Iwona Bogdańska

II miejsce - 7 WDH z Gójska, drużynowa phm. Zuzanna Bońkowska oraz phm. Danuta Paprocka
- 14 DH z Gozdowa, drużynowa pwd. Iwona Giera

III miejsce - 1 DH im. Szarych Szeregów z SP nr 2 w Sierpcu, drużynowa phm. Agata Urbańska

TYTUŁ "DRUŻYNOWY ROKU 2016" PIONU HARCERSKIEGO ZDOBYŁA:
PHM. IWONA BOGDAŃSKA

Pion Starszoharcerski

I miejsce - 8 WDSH "Wagabunda" z Mochowa, drużynowy hm. Dariusz Rybacki

II miejsce - 3 SGDH Semper Magna z Sierpca, drużynowa dh. Karolina Dądalska

III miejsce - 4 DSH im. Szarych Szeregów z Rościszewa, drużynowa phm. Mariola Cie-sińska,
- 11 DSH "Sami Swoi" z Sierpca, drużynowa hm. Katarzyna Kordulasińska

TYTUŁ "DRUŻYNOWY ROKU 2016" PIONU STARSZOHARCERSKIEGO ZDOBYŁ:
HM. DARIUSZ RYBACKI

Klasyfikację prowadziła hm. Hanna Kowalska. Nagrody ufundował Krąg Przyjaciół Sierpeckiego Harcerstwa. Wyniki klasyfikacji ogłoszono na "Instruktorskim Starcie 2016" w Stanicy Harcerskiej "Nasz Dom" w Słupi w dniu 2 września 2016 r.

Gratulujemy zwycięzcom !!!

Z harcerskim pozdrowieniem

Harmonogram Działań Hufca 2016
NewsDo pobrania HARMONOGRAM DZIAŁAŃ PROGRAMOWYCH
HUFCA ZHP SIERPC - wrzesień - grudzień 2016.

HARMONOGRAM DZIAŁAŃ PROGRAMOWYCH HUFCA ZHP SIERPC

Instruktorski Start 2016

HAL 2016 - Słupia

Zapraszamy na nasz profil facbookowy. Znajdziecie tam fotorelacje z naszych obozów w Stanicy Harcerskiej "Nasz Dom" w Słupi. Zapraszamy

Naszą strona na Facebooku znajdziesz tu - Hufiec ZHP Sierpc na Facebooku
Ekwipunek uczestnika

Przykładowy ekwipunek uczestnika obozu znajduje się w dziale - Pliki do pobrania/dokumenty lub Tutaj
Odprawa drużynowych obozu harcerskiego HAL 2016
HAL 2016

Odprawa Drużynowych

Informuję wszystkich drużynowych i instruktorów pełniących funkcję wychowawcy na obozie harcerskim Hufca ZHP Sierpc "Sierpeckie Harcerstwo XXI w." o spotkaniu organizacyjnym. Odprawa odbędzie się 25 maja 2016 r. ( środa ) o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Domu Nauczyciela w Sierpcu. Na spotkanie proszę przynieść:
- wypełnione karty uczestników,
- II ratę wpłaty na obóz - jeśli to możliwe, prosimy o wcześniejsze dokonywanie wpłat,
- zaświadczenia o zatrudnieniu w szkole ( dotyczy nauczycieli ) lub dokumenty potwierdzające uprawnienia do pełnienia funkcji wychowawcy,

Obecność obowiązkowa. Prosimy o zrealizowanie naszych próśb z uwagi o konieczność dotrzymania terminów rejestracji obozu w kuratoryjnej bazie wypoczynku.

Druhny i Druhowie !

Kwiecień, w tradycji polskiej, to Miesiąc Pamięci Narodowej. W tym roku, pielęgnując pamięć historii, w dniu 29 kwietnia 2016 r. w godz. 09.00 do 10.00, zaciągamy warty honorowe przy pomnikach, mogiłach poległych i zmarłych w walce o wolną, niepodległą Polskę.
W Sierpcu, głównym punktem tej tradycji, będzie złożenie wiązanek i zapalenie zniczy przy pomniku katyńskim. Wartę honorową zaciągnie w tym czasie 11 DSH "Sami Swoi" z Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu.
Polecam aby w tym dniu odwiedzić miejsca pamięci, którymi na co dzień się opiekujemy. Zapalmy znicze, złóżmy wiązanki kwiatów i zaciągnijmy warty.

Czuwaj !

hm. Sławomir Szałkucki
Komendant Hufca
225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Władze Samorządowe Powiatu Sierpeckiego i Miasta Sierpca zapraszają do uczestnictwa w obchodach 225 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA, które odbędą się w dniach od 25 kwietnia do 8 maja 2016 roku.

3 maja 2016 r. (wtorek)

Uroczysta Msza Święta w Intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym pw. Św. Wita, Modesta i Krescencji ( Fara) w Sierpcu. - godz. 12:30

Harcerze Hufca ZHP Sierpc im. Janusza Korczaka, włączają się w organizację obchodów, pełniąc służbę podczas uroczystej mszy. Obsługą mszy - wniesienie darów, modlitwa wiernych, zajmuje się 3 SGDH "Semper Magna" oraz 13 DSH "Pomyłka", odpowiedzialna: dh. Karolina Dądalska. Chorąży oraz poczty sztandarowe hufca i AK - 3 SGDH "Semper Magna",
odpowiedzialna: dh. Karolina Dądalska. Zbiórka 12.00 przed kościołem.

Zapraszam wszystkich zuchów i harcerzy do uczestnictwa.

hm. Sławomir Szałkucki
Komendant Hufca

Wszystkich zainteresowanych zdobywaniem stopni instruktorskich oraz naramienników wędrowniczych zapraszam na posiedzenie Hufcowej Komisji Stopni Instruktorskich. Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia 2016 r. o godz.16.00. Miejsce - biuro hufca.
Obóz Hufca

Obóz harcerski Hufca ZHP Sierpc "Sierpeckie Harcerstwo XXI w. "

Termin - 26.06.2016 r. - 02.07.2016 r.
Komendant: hm. Dariusz Rybacki
Koszt: 130 zł - dofinansowanie UM i Starostwo,

Obóz skierowany jest do aktywnie działających przez cały rok członków ZHP ( wpisani do ewidencji ZHP ).

Wstępne deklaracje - ilość osób, lista - 6.04.16 r.
I rata - 50 zł - do 25.04.2016 r.
II rata - 80 zł - do 23.05.2016 r.
Drużyna pod opieką drużynowego. Drużynowy pracuje jako wolontariusz.
Drużynowy dba o zabranie właściwego ekwipunku obozowego członków swojej drużyny.

Strona 4 z 25 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>