Strona Główna27.07.2017 06:34:46

Warsztaty szkoleniowe dla funkcyjnych
Warsztaty szkoleniowe dla funkcyjnych drużyn harcerskich i starszoharcerskich pt.: "Z podwórka w szeroki świat, czyli wkraczamy w rok braterstwa"

Komenda Hufca organizuje w dniach 17 i 18 stycznia br. warsztaty szkoleniowe dla funkcyjnych drużyn.

Zgłoszenia na piśmie prosimy dostarczyć w dniach kolędowania (15 i 16 .01. 2009 r.) lub przesłać na adres biura. Zależy nam na uczestnictwie wszystkich drużynowych i przybocznych, ewentualnie zastępowych oraz przyszłych funkcyjnych bez przeszkolenia.

Niektórym drużynowym (tym opieszałym) przypominamy o obowiązku dostarczenia planów pracy na 2008 /2009 rok oraz opłaceniu zaległych składek członkowskich.

Wszystkie zaległe dokumenty i sprawy należy uporządkować do 25.01.2009 r.
Krąg nr 2/2008
Magazyn Chorągwi Mazowieckiej ZHP - Krąg nr 2/2008
Ukazał się drugi numer Magazynu Chorągwi Mazowieckiej ZHP. W środku m. in. artykuł o"Harcerskich Zwyczajach Bożonarodzeniowych w Hufcu Sierpc".

Zapraszam do lektury. Do pobrania w dziale "pliki do pobrania"

Ciekawy artykuł pióra dh. phm. Pawła Chmielewskiego, do przeczytania na stronie regiony.zhp.pl

Betlejemskie Światło Pokoju 2008

"Nieśmy płomień braterstwa"
13 grudnia swoją drogę po Europie rozpoczeło w Wiedniu. Harcerze jak co roku odbiorą Płomień na Łysej Polanie.
9 osobowa delegacja harcerek i harcerzy Hufca ZHP Sierpc, zainauguruje akcję 15 grudnia 2008 r. (poniedziałek), odbierając Światło w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. Początek uroczystości o godz. 17.30.
Zapraszam również do odwiedzania strony www.swiatlo.zhp.pl , na której znajdziecie najbardziej aktualne informacje dotyczące tegorocznych obchodów przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju.

Światło będzie do pobrania na spotkaniu wigilijnym w hufcu we wtorek 16 grudnia.
XIII Turniejada Mikołajkowa

6 grudnia 2008 r. o godz. 9.00 rozpoczęła się jednocześnie w dwóch miejscach jedna z większych imprez organizowanych dla zuchów i harcerzy przez Komendę Hufca ZHP w Sierpcu. Liczba uczestników, stawia tą imprezę wśród najliczniejszych imprez organizowanych na terenie miasta Sierpc. Na Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Hali Sportowej Liceum Ogolnokształcącego w Sierpcu w turniejadowych zmaganiach stanęło ponad 400 zuchów i harcerzy hufca Sierpc. Był Mikołaj, kartki świąteczne, stroiki, słodycze, upominki i życzenia Bożonarodzeniowe oraz wiele innych atrakcji.
Zobacz galerię zdjęć - FOTO -
Uroczystości z okazji 11 Listopada
90 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
11 listopada 2008 roku

Program:
godz. 10:45 - Zbiórka pocztów sztandarowych przed kościołem
godz. 11:00 - Msza Święta w intencji Ojczyzny - KOŚCIÓŁ FARNY
ok. godz. 12:00 - Przemarsz pod pomnik Ofiar Katynia
ok. godz. 12:30 - Dalsza uroczystość przy pomniku Ofiar Katynia
• Okolicznościowe wystąpienie
• Modlitwa za Poległych
• Złożenie kwiatów i zniczy
• Posadzenie dębu upamiętniającego 90 rocznicę Odzyskania Niepodległości
• „Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna.” Montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów LO.

Warty przy pomniku Ofiar Katynia pełnią członkowie 3 SGDH "Semper Magna" odpowiedzialna dh. Sandra Zientalewicz. Poczet sztandarowy Hufca ZHP Sierpc w składzie: dh. Anna Dobrzeniecka dh. Katarzyna Giera dh. Piotr Jaworski, odpowiedzialna pwd. Jolanta Wiśniewska.

Liczymy na liczne uczestnictwo zuchów oraz harcerzy w uroczystościach Święta Niepodległości.
KONFERENCJA INSTRUKTORSKA
Komenda Hufca ZHP Sierpc im. Janusza Korczaka zaprasza na

KONFERENCJĘ INSTRUKTORSKĄ

"Rok Olgi i Andrzeja Małkowskich a sprawa niepodległości."

Do uczestniczenia zobowiązani są funkcyjni drużyn starszoharcerskich oraz instruktorzy, którzy nie brali udziału w zlocie funkcyjnych hufca w Słupi.

Konferencja odbędzie się 10 listopada 2008 r. w sali konferencyjnej Domu Nauczyciela w Sierpcu, początek godz. 10.00.

Za przygotowanie i przebieg konferencji odpowiedzialni są: phm. Dariusz Rybacki, phm. Paweł Chmielewski i hm. Dorota Cendrowska

Zadanie realizowane w ramach "Roku Olgi i Andrzeja Małkowskich."

VIII Dzień Papieski

12.10.2008 - VIII Dzień Papieski. Jan Paweł II - wychowawca młodych
Papież Jan Paweł II nieustannie kształtował młode pokolenie. Zawsze traktował młodych jako nadzieję Kościoła i przyszłość świata. Nie zmarnujmy pokładanej w nas ufności. Przyłączmy się do akcji odkrywania myśli papieskiej oraz włączmy w działąnia Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Jak co roku Komenda Hufca ZHP Sierpc włącza się w tą ogólnopolska akcję. Do poszczególnych środowisk, zostały przekazane materiały związane z obchodami Dnia Papieskiego. Liczymy na zaangażowanie i liczny udział zuchów i harcerzy.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami znajdującymi się na stronie www.silniduchem.zhp.pl oraz www.dzielo.pl

Marsz Zdrowia 2008

Komenda Hufca ZHP w Sierpcu i Zarząd Ogniska TKKF "Kubuś"

zapraszają do udziału

w Światowym Marszu Zdrowia

w powiecie sierpeckim honorowy patronat nad imprezą objął Starosta

zbiórka w dniu 28 września 2008 r. (niedziela) godz. 10.00

stanica ZHP w Słupi gmina Szczutowo

i marsz do lasu (dystans ok. 3,5 km)

Później konkurencje sportowo - rekreacyjne

i harcerska grochówka

Ferie zimowe w Hufcu ZHP Sierpc
Od wielu lat obowiązuje w Hufcu ZHP Sierpc zasada organizowania zajęć szkoleniowych, rekreacyjnych, turystycznych i innych podczas dni wolnych od nauki. Niestety tylko część funkcyjnych wywiązuje się z tego statutowego obowiązku.

hm. Hanna Kowalska
Strona 25 z 25 << < 22 23 24 25