Strona Główna23.11.2017 17:57:15

Krąg nr 3(5)/2009
Magazyn Chorągwi Mazowieckiej ZHP - Krąg nr 3(5)/2009
Ukazał się trzeci numer Magazynu Chorągwi Mazowieckiej ZHP.

Zapraszam do lektury.
Do pobrania w dziale "pliki do pobrania" lub tu
Kurs na wychowawców i kierowników
Chorągiew Mazowiecka ZHP organizuje w Stanicy Harcerskiej w Gorzewie gm. Gostynin, kurs dla wychowawców letniego i zimowego wypoczynku ( w dniach 22 - 24 maja 2009 r. ) oraz kurs dla kierowników letniego i zimowego wypoczynku ( w dniu 23 maja 2009 r. ).
Wszelkie informacje znajdziesz na stronie kurs dla wychowawców oraz kurs dla kierowników

III OGÓLNOPOLSKI ZLOT DRUŻYNOWYCH

III ZLOT DRUŻYNOWYCH odbędzie się w dniach od 19 do 23 sierpnia, w Małeczu koło Tomaszowa Mazowieckiego.
Zgłoszenia tylko do końca kwietnia - nie zwlekajcie!
Wszystkie informacje na stronie Zlotu - www.zlotdruzynowych.zhp.pl/
XVIII Sierpecki Przegląd Twórczości Zuchów i Harcerzy

XVIII Sierpecki Przegląd Twórczości Zuchów i Harcerzy, odbył się w dniach
24 – 25 marca 2009 r. w Sierpeckim Domu Kultury. Był szansą zaprezentowania artystycznego dorobku aż 11 gromad zuchowych i 17 drużyn harcerskich oraz starszoharcerskich. W ciągu dwóch dni na scenie zaprezentowało się ogółem 448 uczestników. Jak zwykle najwięcej radości sprawili sobie i innym najmłodsi uczestnicy – zuchy. Zuchmistrzynie dokonały właściwego wyboru repertuaru, dzieci opanowały teksty piosenek i nauczyły się melodii. Wszystkie dzieci chciały być słyszane i dostrzeżone, nic więc dziwnego, że jurorom trudno było zdecydować się na wyłonienie najlepszej gromady, bo prawdę mówiąc wszystkim należały się nagrody.

Patronat nad imprezą objął Starosta Sierpecki Paweł Kaźmierczak – fundując zdobywcom pierwszych miejsc pamiątkowe statuetki.
Prezes Kręgu Przyjaciół Sierpeckiego Harcerstwa, Zenon Kupniewski – zrefundował koszty dekoracji i dyplomów. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie niespodzianki.
Krąg nr 2(4)/2009
Magazyn Chorągwi Mazowieckiej ZHP - Krąg nr 2(4)/2009
Ukazał się drugi numer Magazynu Chorągwi Mazowieckiej ZHP. W środku m. in. artykuły autorstwa hm. Maćka Młynarczyka i phm. Pawła Chmielewskiego.

Zapraszam do lektury.
Do pobrania w dziale "pliki do pobrania - dokumenty"
Rok Braterstwa - rok 2009
Dzień Myśli Braterskiej

21.02. br., w przededniu Dnia Myśli Braterskiej, zainaugurowaliśmy realizację tegorocznych zadań programowych. Tę szczególną zbiórkę przygotowała i poprowadziła pwd. Anita Pikulska.

hm. Hanna Kowalska
zdjęcia ze zbiórki
Rozkaz L2/2009
Nowy Rozkaz L.2/2009 Komendanta Hufca ZHP Sierpc im. Janusza Korczaka z dn. 22.02.2009 r.

dostępny w dziale - "Rozkazy"
Dzień Myśli Braterskiej 2009

"Harcerz w każdym widzi bliźniego,

a za brata uważa każdego innego harcerza".

W tym szczególnym dla harcerzy dniu, roku, pragniemy łączyć się myślami ze wszystkimi Przyjaciółmi, wspierającymi nas w codziennym pełnieniu służby Bogu, Polsce i Bliźnim.

Kierujemy swoje myśli ku tym, dzięki którym ruch harcerski trwa.
Dziękujemy, że jesteście, że umacniacie nas w braterstwie i dążeniu do ideałów.

Hufiec ZHP Sierpc
im. Janusza Korczaka

Rok 2009 jest w ZHP Rokiem Braterstwa.
Stanowi część trzyletniego programu,
przygotowującego Związek Harcerstwa Polskiego
do 100-lecia harcerstwa,
które będziemy obchodzić w 2010 r.

W Roku Braterstwa
Czy istniało i istnieje harcerskie braterstwo?

21 lutego o godz. 11.00, w sali konferencyjnej Domu Nauczyciela w Sierpcu, odbędzie się zbiórka specjalna z okazji "Roku Braterstwa" połączona z Dniem Myśli Braterskiej. Zbiórkę poprowadzi pwd. Anita Pikulska.
Temat: "Czy istniało i istnieje harcerskie braterstwo? - sąd nad problemem. Zbiórka jest realizowanach w ramach próby na stopień instruktorski.
ZAPRASZAMY !!!
Rozkaz L.1/2009
Nowy Rozkaz L.1/2009 Komendanta Hufca ZHP Sierpc im. Janusza Korczaka z dn. 06.02.2009 r.

dostępny w dziale - "Rozkazy"
Szkolenie dla organizacji pozarządowych

3 lutego w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sierpcu, odbyło się spotkanie informacyjno - promocyjne skierowane do organizacji pozarządowych z terenu powiatu sierpeckiego dotyczące "Tworzenia sieci porozumień organizacji pozarządowych o charakterze horyzontalnym i terenowym na terenie 3 województw: lubelskiego, małopolskiego i mazowieckiego". W spotkaniu wziął udział komendant hufca ZHP hm. Sławomir Szałkucki.
Projekt skierowany jest do liderów i działaczy organizacji pozarządowych i stowarzyszeń, działających głównie na terenie gmin wiejskich i miejsko-wiejskich.

foto - www.powiat.sierpc.pl
Strona 25 z 27 << < 22 23 24 25 26 27 >