WIOSENNA WYPRAWA ZUCHÓW
Dodane przez Hufiec dnia 20.04.2017 00:00:00
WIOSENNA WYPRAWA ZUCHÓW
ZDOBYWAMY SPRAWNOŚĆ


"SPORTOWIEC"


Organizator:
Hufiec ZHP Sierpc, 2 GZ ?Radosne Misie? w Gójsku
Termin i miejsce:
19.05.2017 r. ZSO W GÓJSKU (boisko lub sala sportowa). Rozpoczęcie Wiosennej Wyprawy Zuchowej o godz. 9.30, planowane zakończenie około godziny 13.00.

Regulamin opracowała:
pwd. Anna Bednarska
dh Anna Kamińska
Wpisowe: 5 zł.
Zgłoszenia będą przyjmowane w biurze Komendy Hufca Sierpc ul. Braci Tułodzieckich 9 (tel. 24 275 24 03) wraz z wpłatą do 8 maja 2017 r.

CELE WIOSENNEJ WYPRAWY ZUCHÓW:
? integracja gromad zuchowych
? zmotywowanie zuchów do uprawiania sportów
? rozwijanie sprawności fizycznej zuchów
? wzrost wiedzy na temat zdrowego stylu życia
? zdobycie sprawności zespołowej ?sportowiec?
? współpraca w gromadzie
? zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas zabawy

ZADANIA DLA GROMAD PRZED WYPRAWĄ:
- Zuchy przygotowują piosenkę lub pląs do zaprezentowania się i okrzyki dopingujące zawodników.
- W każdej konkurencji bierze udział 6 zuchów. Prosimy o wcześniejsze ustalenie składu ?6? i sprawną wymianę zawodników
- Zuchy obowiązuje strój sportowy.
- Każda gromada przywozi ze sobą kiełbaski na ognisko.
PRZEBIEG WIOSENNEJ WYPRAWY ZUCHOWEJ:
1. Zbiórka przybyłych gromad, powitanie.
2. Prezentacja Gromad.
3. Sportowe zmagania zuchów. Zdrowa rywalizacja, doping przez okrzyki widowni.
4. Wręczenie dyplomów, sprawności oraz słodkich upominków.
5. Zabawy przy ognisku, pieczenie kiełbasek.
6. Zakończenie imprezy.

PROPOZYCJE SPORTOWYCH ZABAW DLA ZUCHÓW:

1. Wyścig kretów?. Drużyny ustawione w równych szeregach . Odstępy między dziećmi na długość ramion, nogi w szerokim rozkroku . Ostatnia osoba przechodzi pomiędzy nogami tworzącymi tunel i ustawia się jako pierwsza na początku rzędu. Wygrywa ten rząd , którego pierwszy zawodnik powtórnie stanie na początku rzędu.

2. ?Sztafeta kangurów? Szóstki ustawiają się w rzędach na linii startu. Pierwsze zuchy w rzędach układają sobie balonik między kolanami. Na sygnał zuchy skokami obunóż, tak aby balonik nie wypadł, poruszają się do półmetka. Jeśli balonik wypadnie, to zuch musi zatrzymać się, cofnąć trzy kroki, włożyć balonik między kolana i kontynuować skoki. Po minięciu linii półmetka bierze balonik w ręce i biegiem wraca na linię startu, gdzie przekazuje balonik następnemu zuchowi. Tak kolejno wszystkie zuchy z szóstki, skokami kangura, pokonują bieg z balonikiem. Wygrywa szóstka, której zuchy najszybciej ukończą sztafetę.

3. ?Strzały do bramki? Każdy zawodnik danej drużyny oddaje strzał do bramki umieszczonej w odległości 5 m od linii strzału. Drużyna zdobywa tyle punktów, ile strzeli goli.
4. ?Skoczki? Szóstki stoją w rzędzie jeden za drugim. Każdy kładzie lewą rękę na lewym ramieniu osoby stojącej przed nim, podnosi prawą nogę zgiętą w kolanie (do tyłu), chwyta prawą ręką kostkę prawej stopy osoby stojącej przed nim. Na słowo "start" drużyna skacze zgodnie do przodu. Należy jak najszybciej przebyć odległość 15-30 metrów. Gdy ostatnia osoba przekroczy linię mety wyłącza się czas. Jeżeli komuś opadnie noga to drużyna zaczyna od początku.
5. ?Jestem zręczny? Zawodnicy siedzą w rzędzie na linii startu. Przy pierwszym zawodniku leży piłka koszykowa. Na sygnał prowadzącej, pierwszy zawodnik toczy piłkę slalomem po wyznaczonym torze w obie strony.
6. ? Bieg ze skakanką? Pierwszy zawodnik skacze przez skakankę do półmetka , tam ją zostawia i wraca do swojej drużyny ustawiając się na jej końcu. Kolejny zawodnik biegnie do półmetka , bierze skakankę i skacząc przez nią wraca do swojej drużyny. Kolejni zawodnicy powtarzają czynności poprzedników.

Z harcerskim pozdrowieniem
"Czuwaj"