XXIII Turniada Mikołajkowa - pion harcerski
Dodane przez Hufiec dnia 15.11.2018 00:00:00

Hufiec ZHP Sierpc im. Janusza Korczaka
oraz
Krąg Przyjaciół Sierpeckiego Harcerstwa
zaprasza na
XXIII TURNIEJADĘ MIKOŁAJKOWĄ
PION HARCERSKI
Termin: 08.12.2018 r.
Czas trwania: 11.00-13.00
Miejsce: Organizator: Hufiec ZHP Sierpc im. Janusza Korczaka,
9 DH im. Armii Krajowej z Rościszewa,
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Reymonta w Szczutowie
Rozszerzona zawarto newsa
XXIII TURNIEJADA MIKOŁAJKOWA
REGULAMIN ? pion harcerski
Wpisowe: 5 zł. Zgłoszenie dokładnej liczby uczestników wraz z odpłatnością będą przyjmowane do 23 listopada w biurze hufca .
CELE TURNIEJADY :
-Rozwijanie sprawności fizycznej harcerzy, propagowanie aktywnego stylu życia wśród młodzieży.
-Integracja drużyn.
-Wdrażanie do przestrzegania zasad uczciwej rywalizacji oraz bezpieczeństwa .
- Włączenie się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
ZADANIA PRZEDTURNIEJOWE:
1. Przygotowanie i zaprezentowanie przez całą drużynę biało czerwonych kotylionów ( mile widziane nowe, ciekawe wzory).
2. Każda drużyna przygotowuje pieśń lub piosenkę patriotyczną związaną ze Świętem Niepodległości.
3. W każdej konkurencji bierze udział sześcioosobowy zespół .
4. Zawodnicy powinni posiadać jednolity strój sportowy, pozostali członkowie drużyny biorą udział w turnieju jako kibice, obowiązuje ich regulaminowe umundurowanie. Wszyscy uczestnicy zabierają obuwie na zmianę.
PRZEBIEG TURNIEJADY
1. Zbiórka uczestników i powitanie.
2. Zapoznanie z celem imprezy, przebiegiem i zespołem sędziowskim.
3. Prezentacja drużyn sportowych.
4. Zawody.
5. Podsumowanie: ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.
Uwaga: Organizator zastrzega prawo do ostatecznej interpretacji regulaminu.
KONKURENCJE (przykłady):
1. Błędny rycerz
Ustawiamy naprzeciw każdej drużyny 3 pachołki w odległości 3 m jeden od drugiego. Jeden z uczestników mając zasłonięte oczy musi nałożyć kółeczko na kazdy z tych pachołków. Drużyna pomaga kierując i naprowadzając. Wygrywa rząd który wykona zadanie jako pierwszy.
2. Slalom z butelką
Ustawiamy naprzeciw każdego rzędu 4 pachołki w równej odległości. Pierwsza osoba z każdego rzędu dostaje butelkę. Po usłyszeniu sygnału kopiąc butelkę wykonuje slalom między pachołkami. Następne osoby robią to samo. Zwycięża ta drużyna, która jako pierwsza zakończy slalom.
3. Wyścig deskorolek
Każdy rząd otrzymuje kask rowerowy i deskorolkę. Na sygnał pierwszy z rzędu kładzie na podłodze deskorolkę ubiera kask siada na deskorolce i odpychając się rękami od podłogi przesuwa się do pachołka okrąża go i wraca do swojego rzędu. Następna osoba ubiera kask i robi to samo. Wygrywa rząd w który wszyscy wykonają zadanie jako pierwsi.
4. Koszykówka piłeczką do tenisa stołowego
Uczniowie biorący udział w rozgrywkach siedzą w rzędach,naprzeciw każdego rzędu stoją 2 pachołki. Przy drugim pachołku ustawiony jest kosz. Każdy z rzędu dostaje piłeczkę do tenisa stołowego. Na sygnał pierwszy z rzędu kozłując biegnie do pierwszego pachołka i oddaje rzut do kosza. Następnie cała drużyna powtarza czynność. Wygrywata drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów.
5. Skoki w worku
Zawodnicy ustawiają się na linii startu. Na sygnał nauczyciela (gwizdek)pierwszy zawodnik zakłada worek na nogi i skacze do pachołka, gdzie zdejmuje worek, wkłada między kolana gazetęi biegnie do linii startu przekazując gazetę kolejnemu dziecku. Kolejny zawodnik biegnie z gazetądo pachołka a wraca skacząc w worku. Konkurencja kończy się, gdy wszyscy zawodnicy znajdą się na linii startu.Wygrywa drużyna, któta w najkrótszym czasie ukończy konkurencję.
6. Wyścig balonów
Dwoje uczestników ustawia się przodem do siebie i trzyma między swoimi brzuchami napompowany balon. Zadaniem jest przemieszczanie się z balonem na linię mety, tak aby nie upuścić balonu. W przypadku upadku balonu na ziemię, zawodnicy szybko podnoszą go i kontynuują bieg. Po dotarciu na metę wracają biegiem do grupy z balonem w ręce, przekazując balon kolejnej parze.
7. Slalom
Zawodnicy poruszają się po slalomie z rakietą, na której umieszczona jest piłka. Zadanie polega na pokonaniu slalomu tak, aby piłka na spadła z rakiety. W przypadku opuszczenia piłki, ćwiczący podnosi ją i kontynuuje zadanie. Powrót do grupy odbywa się biegiem z rakietą i piłką trzymaną w rękach.
8. Skoki dodawane
Drużyny na linii startu w rzędach. Na sygnał pierwsi zawodnicy z każdego zespołu wykonują skok obunóż jak najdalej do przodu, sędziowie zaznaczają miejsce skoku ? liczy się ślad pięty nogi bliższej linii startu. Następny zawodnik wykonuje skok z zaznaczonego miejsca poprzedniego zawodnika stawiając palce stóp przy zaznaczonym miejscu, i tak po kolei wszyscy zawodnicy. Wygrywa zespół, który po zmierzeniu uzyskał najdłuższą odległość od linii startu do zaznaczonej linii skoku ostatniego zawodnika.
9. Quiz - Jak to sto lat temu było? Najważniejsze fakty i postacie historyczne.