Strona Główna29.03.2024 05:37:41

Przekaż 1,5 % dla ZHP

KPSH
Rok Braterstwa - rok 2009
Dla członków ruchu skautowego na całym świecie, 22 luty jest szczególnym dniem, świadczącym o poczuciu wspólnoty organizacyjnej, programowej i duchowej. W tym szczególnym dniu łączymy się myślami ze wszystkimi Przyjaciółmi wspierającymi nas w codziennym pełnieniu służby Bogu, Polsce i Bliźnim. Kierujemy swoje myśli ku tym, dzięki którym ruch harcerski trwa. Dziękujemy, że są z nami, że umacniają nas w braterstwie i dążeniu do ideałów.
W roku 2008 rozpoczęliśmy realizację trzyletniego programu przygotowującego nas do 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego.
Rok 2008 - był ROKIEM PRACY NAD SOBĄ..
Rok 2009 jest ROKIEM BRATERSTWA.
Natomiast rok 2010 - będzie ROKIEM SŁUŻBY.
W naszym Hufcu w dniu 21.02. br., w przededniu Dnia Myśli Braterskiej zainaugurowaliśmy realizację tegorocznych zadań programowych. Tę szczególną zbiórkę przygotowała i poprowadziła pwd. Anita Pikulska.
Wszystkich funkcyjnych dla których HARCERSKIE BRATERSTWO jest inspiracją do twórczej, zgodnej, radosnej pracy z zuchami i harcerzami serdecznie pozdrawiamy i życzymy zdrowia oraz wytrwałości w dążeniu do ideałów.
W naszych rozważaniach o BRATERSTWIE doszliśmy do wniosku, że nie ma miejsca w Hufcu Sierpc dla tych, którzy harcerstwo traktują partykularnie, dla tych, którzy przyjmują funkcję i nie wypełniają obowiązków związanych z funkcją, dla tych, którzy sieją zawiść i niezgodę, nie przestrzegają obowiązujących zasad i norm postępowania, poniżają innych i nie dotrzymują danego słowa.
Zbiórka inaugurująca realizację zadań programowych obowiązujących w tym roku w ZHP, uzmysłowiła uczestnikom wagę problemu i konieczność wspólnego działania w celu wyeliminowania tych, którzy szkodzą naszej wspólnocie.

Sierpc, 23.02.2009 r.

hm. Hanna Kowalska
Hufiec ZHP Sierpc na Facebooku

ROHiS